Asystent Zdrowia i Życia

Testy nutrigenetyczne

Indywidualny program żywieniowy oparty na testach DNA.

Test nutrigenetyczny

Jedno badanie na całe życie

Jak skutecznie dbać o zdrowie i wygląd? Jak wyselekcjonować to, co jest dla nas najlepsze? Poznaj badania genetyczne, które zapewnią Ci kompleksową wiedzę z zakresu predyspozycji żywieniowych i tych związanych z aktywnością fizyczną. Dzięki wynikom badania, opracowanemu na ich podstawie raportowi oraz specjalistycznemu wsparciu naszych ekspertów otrzymasz najbardziej miarodajne instrukcje służące Twojemu zdrowiu i odpowiedniej kondycji.

Zdrowie kompleksowo

Korzyści z badania

Genodiet iGenesis to najbardziej zaawansowane na polskim rynku badanie nutrigenetyczne, umożliwiające zbadanie wzajemnej korelacji poszczególnych genów. Informacje zawarte w raporcie i opracowanych na jego podstawie zaleceniach pomogą w:

1.

Odpowiednim skomponowaniu diety – ustalenie proporcji węglowodanów, tłuszczów i białek

2.

Dostosowaniu treningu – ile i jak ćwiczyć, aby osiągnąć zamierzony efekt

3.

Ocenie wpływu emocji na proces odchudzania

4.

Ustaleniu, jak organizm radzi sobie z wchłanianiem i przetwarzaniem witamin i składników mineralnych

5.

Wyeliminowaniu produktów spożywczych, które będą negatywnie wpływały na organizm oraz wprowadzenie tych o korzystnym działaniu

6.

Dobraniu suplementacji oraz wskażą, jakie parametry kontrolować w badaniach okresowych

7.

Ocenie skuteczności organizmu w walce z wolnymi rodnikami i toksynami

8.

Zmniejszeniu ryzyka rozwoju lub uniknięcia chorób takich, jak: cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze, zawał serca

9.

Zdiagnozowaniu predyspozycji do nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych i wprowadzenie odpowiedniej diety

10.

Zdiagnozowaniu predyspozycji do chorób cywilizacyjnych

Omega test

Badanie kwasów tłuszczowych

Badanie OMEGA Test polega na określeniu i wskazaniu zapotrzebowania organizmu człowieka na kwasy Omega. W przeciętnej diecie mamy przewagę kwasów Omega-6, co jest przyczyną przewlekłych stanów zapalnych w organizmie. Kwasami, które działają odwrotnie w stosunku do wyżej wspomnianych są kwasy Omega-3, spożywanych w ilościach skrajnie minimalnych. Tylko zachowanie odpowiedniej proporcji kwasów tłuszczowych może pomóc utrzymać organizm w zdrowiu. Sednem utrzymania tej równowagi jest zidentyfikowanie i dostarczanie takich dawek kwasów tłuszczowych, które zapewnią organizmowi dobre funkcjonowanie.

iGenesis

Moduły testu nutrigenetycznego

Test Genodiet iGenesis tworzy 9 wzajemnie uzupełniających się modułów:

iGenesis SLIM

Dowiesz się czy masz skłonność do nadwagi i otyłości oraz efektu jo-jo. Poznasz swój typ metaboliczny. Dowiesz się co lepiej metabolizujesz: węglowodany, tłuszcze, czy białka.

iGenesis MICRO

Dowiesz się czy prawidłowo metabolizujesz najważniejsze witaminy i minerały oraz czy potrzebujesz dodatkowej suplementacji.

iGenesis SENSOR

Wykrycie i wyeliminowanie nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych zapobiega stanom zapalnym, uszkodzeniom przewodu pokarmowego i zapewnia poprawę samopoczucia.

iGenesis HEALTH

Poznanie predyspozycji do chorób dietozależnych pozwala na wczesne podjęcie profilaktyki, która redukuje śmiertelność z powodu chorób układu krążenia, cukrzycy i nowotworów.

iGenesis DETOX

Dowiesz się jak silna jest ochrona detoksykacyjna Twojego organizmu. Silny potencjał antyoksydacyjny i detoksykacyjny zmniejsza ryzyko nowotworów i chorób degeneracyjnych i procesów zapalnych.

iGenesis FITSPORT

Otrzymasz wskazówki treningowe, których wdrożenie pozwoli osiągnąć zgrabną sylwetkę, szczytową formę i lepsze rezultaty w sporcie oraz ograniczyć kontuzje.

iGenesis MEDLINE

Dowiesz się, czy masz predyspozycje do osteoporozy, choroby zwyrodnieniowej stawów oraz zakrzepicy.

iGenesis ANDROGEN

Jeśli posiadasz predyspozycję do łysienia androgenowego, dowiesz się, jaką dietę i suplementację lub alternatywne terapie stosować, aby zachować zdrowe i piękne włosy.

iGenesis NEURO

Możesz zapobiec: demencji, chorobie Alzheimera, depresji oraz wspomóc pamięć i koncentrację.

Napisz do nas

Masz pytania?

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania związane z testami nutrigenetycznymi iGenesis i OMEGA test. Napisz do nas!

X